Energiacentrum hírportál: itt gyorsan és egyszerűen megtalálja a legaktuálisabb információkat, újdonságokat és egyéb érdekességeket. Hasznos információkkal szolgálunk olyan energiafelhasználási lehetőségekről, mint a napelem, napkollektor, szélgenerátor és az alternatív energia. Reméljük, hasznosak leszünk az Önnek.



Home / Víz / News
Kautéla Zrt    Tel: 06/30-596-1967    E-mail: info@energiacentrum.com

Óceán-hajtotta motorcsónak ?

22.12.2011
Óceán-hajtotta motorcsónak ?

Az óceán vizének energiája hajt egy francia szabadalmaztatású motorcsónakot. A francia Luxury-Sea állítása szerint az általa kifejlesztett MÍG 675 névre hallgató motoros vízi járművet olyan technológiával látták el, amely 50 ezer Volt feszültséget gerjeszt az óceán vízéből. Az így keletkezett áramot használják részben a fedélzeti elektronikához, részben pedig hidrogénfejlesztésre, hogy táplálják a csónak 500 lóerős motorját. (Aiolus News)

A három személyes MIG 675 7,5 méter hosszú, 2,6 méter széles, a hajótest alumíniumból van, belül minden lehetséges luxussal ellátták. Maximális sebessége 120 km/óra, utazó sebessége 70 km/óra.



A legnagyobb szenzáció azonban az, hogy a motorcsónak sós vízzel működik. Ennek részleteit azonban a gyártó nem hozta nyilvánosságra.

Forrás: Aiolus News









NRGENS

Feliratkozás

Hírlevél

Keresztnév:


Vezetéknév:


E-mail cím:


Feliratkozás      Feliratkozás



Időjárás Budapesten, Jó idő van napelem vásárlásához
Now: Light Rain Shower
25 °C / 77 °F




kkeresőoptimalizálás, nyereséges internetes üzlet felépítése

Zöld Bank

tudatbázis

út a jövőbe